Fazla özgürlük cinsel istismar sebebi

Diyanet İşleri Başkanlığı televizyon ve filmlerin toplumun ahlaki değerlerine ters düşmemesine dikkat edilmesini istedi. Diyanet’e göre, Türkiye cinsel istismar konusunda çok da iyi bir noktada bulunmuyor Cinsel istismar ve kötü alışkanlıkların önlenmesinin herkesin görevi olduğuna özellikle dikkat çekenBardakoğlu özetle şunları belirtti:

Din çocuklara anlatılmalı: Gençlerimize ve çocuklarımıza akademik kitaplardan daha çok dini öğreten, dini ahlak ve sorumluluklarımızla ilgili küçük basit dille yazılmış kitaplarımız çok daha büyük olumlu geri dönüşlerle bize yansımaktadır.

Fazla özgürlük cinsel istismar sebebi: Toplulumumuzda çok önemli konulardan birisi de cinsel istismar konusu, bu konuda çok iyi durumda olmadığımızı, giderek bu özgürlüklerin bu alanda bizi aşındırdığını ve tehlikeli bir boyuta doğru sürüklediğini göstermektedir. Ben özellikle bu konudaki cinsel istismar ve diğer ahlaki mahremiyetlerin giderek aşınıyor olduğunu rakamlarla gördüm ve hayli üzüldüm. Dünyanın neresinde olursa olsun bu konudaki endişeleri biz düşünmeli ve daha ahlaklı daha saygılı bu konuların istismarını önleyen bir çizgiyi inşa etmeliyiz.

Advertisements
This entry was posted in Haberler and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s