mert sohbet

çağın antolojisine çok önemli belgeler bıraktığına inanıyorum. Sanki sadece magazini takip ederek savcıların ortaya çıkartamayacağı, çözemeyeceği çetrefil iş yok gibi. Türkiye şöhretlerinin her şeyi magazinleştirmeye çalışmak ve her memleket  mert-sohbet meselesinden magazin çıkarmak gibi acıklı bir durumları olduğunu gene magazin basını sayesinde saptıyoruz. Şöhretleri- mizin ünlerini, yaptıkları işlerden ziyade, saçmalayıp magazinde yer almalarına borçlu olduklarını gene magazincilerin çalışmaları sayesinde görüyoruz, okuyoruz.

 

 

 

Son haftalarda Fransa`yı ojeden ruja, parfümden geziye protesto eden ünlülerimizin, Fransa`yı kullandığı kozmetiklerden ve gezmeye gittikleri bir tatil beldesinden ibaret saydıkları izlenimini edindim.

 

 

 

Türkiye`nin ticari, sınai, savunma anlaşmalarından filan habersiz görünüyorlar.

 

 

 

Ve sanki Ermeni meselesiyle ilgili Fransa`nın duruşunu seyahatte öğrenmiş ve şok olmuş geri dönmüş gibiler. Kaldı ki yalnız Fransa değil pek çok ülkeyle bu konularda Türkiye`nin problemi var, demek ki bu kardeşlerimiz pek çok ülkeye seyahat etmeyecekler. Hatta gönül rahatlığıyla seyahat edebilecekleri ülke sayısı sınırlı.

Advertisements
This entry was posted in Sesli Sohbet. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s