İstanbul'a 3 üncü köprü için son nokta

istanbula-3-uncu-kopru-icin-son-nokta 10. Ulaştırma Şurası’nın kapanışı sonrası gazetecilerin 3. köprüyle ilgili sorularını yanıtlayan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, önemli açıklamalarda bulundu.

Binali Yıldırım 3. köprünün güzergahıyla ilgili yapılan açıklamalara değinerek, “Doğru köprünün ve otoyolun burada tartışılmasını biz istedik ve bunu şurada ayrı bir oturum olarak planladık ve bu da gerçekleşti. Ben katılamadım. Arkadaşlarımın bana verdiği rapora göre, çok seviyeli düzeyli bir tartışma oldu ve her türlü fikir tartışıldı, özgür bir platform oluştu. Güzergahla ilgili tartışmaları ben sonlandırıyorum burada. Nedir o ? Şu anda belirlenmiş hiçbir güzergah yoktur. Güzergah çalışmaları mevcuttur. Ancak köprünün yapılacağı güzergah üzerinde çalışılan 6 güzergahtan bir tanesi olacaktır. Bu nasıl olacak ? Nasıl belirlenecek ? Onun cevabı da çok açıktır nettir.

Bütün çalışmalar tamamlanmıştır. Gayet tabii, güzergahın planlara işlenmesiyle birlikte ilgili belediyeler kim bu Sakarya, Kocaeli, İstanbul bu belediyeler tarafından imar planlarına meclis kararlarıyla kesinleşinceye kadar hiçbir güzargahtan söz etmek mümkün değildir. Bu anlamda bugüne kadar söylenen bütün hususlar bir spekülasyondur. Siyaseten söylenmiş laflardır. Gayet tabii ki güzergah belirleninceye kadar çeşitli güzergahlar üzerinde çalışacaksınız konuşacaksınız. Rüyaya yatarak güzergah belirlenmez . Bu bir tekniktir. Bir bilimsel çalışma gerektirir. Bunlar da 1993’ten beri yapılıyor arkadaşlar. Dikkatinizi çekiyorum. Bu köprüyü ben veya bu hükümet, bu bakanlık geldi de gündeme getirdi değil. 1993 ‘te DYP – SHP Koalisyonu döneminde Onur Kumbaracıbaşı’nın Bayındırlık Bakanlığı döneminde, o zaman karayolları Bayındırlık Bakanlığına bağlıydı gündeme gelmiş. DPT yatırım programına alınmış bir projedir. Dolayısıyla köprünün geçmişinin 16 yıllık bir geçmişi vardır. ” dedi.

Advertisements
This entry was posted in Haberler and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s