İzmir'deki yangın tamamen kontrolde

İzmir Valisi Cahit Kıraç, Seferihisar’daki yangın ile ilgili olarak, ”Şu anda tamamen kontrol altında demiyorum ama çalışmayı sonladırmak üzere olduğumuzu söyleyebiliriz” dedi. izmir yangınında köyler tamamen bosaltıldı

Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile gazetecilere yaptığı açıklamada, yangını söndürme çalışmalarını devam ettiğini belirterek, yer ekiplerinin duman nedeniyle zorluk yaşadıklarını söyledi.

Ancak Orman ekiplerinin çok deneyimli olduğunu kaydeden Kıraç, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Büyükşehir Belediyemiz ve yatırımcı kuruluşların araçları da kullanılıyor. İnşallah hava kararmadan yangını kontrol altına alırız. Şu anda tamamen kontrol altında demiyorum ama çalışmayı sonladırmak üzere olduğumuzu söyleyebiliriz.”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da belediye olarak tüm itfaiye gücüyle yangına müdahale ettiklerini belirterek, ”Daha çok yerleşim alanlarını korumaya çalışıyoruz. Kriz masasının direktifleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 500 hektar, ciddi bir alan. İstatistik olarak bilmiyorum ama son dönemlerde yaşanan en büyük yangın” dedi.

Yangın bölgesindeki ambulanslar, dumandan etkilenen orman işçilerine müdahale ederken, yangında ciddi yaralanmaların olmadığı bildirildi. izmirdeki-yangin-tamamen-kontrolde

Bu arada Saklıkent sitesindeki bazı vatandaşlar, siteye yakın bölgede yer alan çamlık alanın iyi temizlenmediğini öne sürerek, bu konuda yetkililere tepki gösterdi.

Vali Kıraç bazı televizyon programlarının canlı yayınlarına katılmasının ardından, vatandaşların sorunu anlatması için bir kişiyi makam arabasına çağırdı.

Advertisements
This entry was posted in arzuluyuz. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s